Aktualności

Wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz zwracajmy uwagę na osoby samotne, bezdomne narażone na wychłodzenie

Data publikacji 17.11.2022

Funkcjonariusze z ostrołęckiej komendy policji wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Strażą Miejską w Ostrołęce oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej kontrolują pustostany, gdzie mogą gromadzić się bezdomni. Noce robią się chłodniejsze, policjanci prewencji będą w tym czasie, podobnie jak dzielnicowi, dokładnie sprawdzać wszystkie miejsca, w których mogłyby przebywać osoby bezdomne. Policjanci apelują do mieszkańców, aby powiadamiali służby, przede wszystkim Policję o miejscach, w których znajdują się osoby potrzebujące pomocy. Dotyczy to również osób starszych i takich, którzy z uwagi na swoja nieporadność, w okresie chłodniejszych dni, mogliby zostać narażeni na skutki oddziaływania zimna.

Ostrołęccy policjanci, podczas służby każdej doby kontrolują miejsca z których mogłyby korzystać osoby bezdomne.  Pomimo utrzymującej się do tej pory dość dobrej aury, na zewnątrz noce jednak robią się chłodniejsze. Policyjne kontrole mają na celu sprawdzenie takich właśnie obiektów, z których mogliby chcieć skorzystać bezdomni. Jesienią i zimą istnieje poważne zagrożenie dla zdrowia i życia tych, którzy nie posiadając własnego lokum, mogą nocować w pustostanach. Przeprowadzone kontrole obiektów, to jedno z wielu sprawdzeń, które realizują policjanci z prewencji w okresie jesienno-zimowym w ramach podpisanego porozumienia „Pomocna Dłoń”.

POLICJA OSTROŁĘKA:

Zwracamy się do mieszkańców, aby w przypadku zauważenia jakiejkolwiek osoby w porze nocnej, kierującej się do pustostanu, czy też śpiącej np. na ławce w parku, bądź mieszkającej samotnie, czy też nieporadnej życiowo natychmiast powiadomić policję. Dotyczy to również podejrzenia zasłabnięcia. Należy powiadomić służby, aby nagłe wychłodzenie organizmu nie doprowadziło do zagrożenia życia.

Policjanci  zweryfikują  każdy sygnał, który do nich dotrze, dotyczący nie tylko zjawiska bezdomności, ale też udzielenia ewentualnego wsparcia i pomocy osobom starszym i samotnym, które mogą bytować w trudnych warunkach socjalnych, bez ogrzewania.

PAMIĘTAJ, JEDEN TELEFON MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE!

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony