Aktualności

Agresywny mężczyzna rzucał metalowym koszem i butelkami w drzwi do sklepu - szybko został zatrzymany przez ostrołęckich dzielnicowych

Data publikacji 16.11.2022

W niedzielny wieczór drzwi do jednego ze sklepów na terenie Ostrołęki zostały zniszczone na kwotę kilku tysięcy złotych. Ich dewastacja to efekt agresora, który zaczął rzucać w nie metalowym koszem na śmieci i szklanymi butelkami. Kilka minut po zdarzeniu policjanci z ostrołęckiego rewiru dzielnicowych zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa mężczyznę. Został on obezwładniony i osadzony w policyjnym areszcie.

W niedzielę o godzinie 19 dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał poważne zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny. Zgłaszająca interwencję poinformowała, że klient jednego ze sklepów na terenie Ostrołęki w trakcie zakupów zaczął być agresywny. Z każdą chwilą agresja mężczyzny narastała.

W pewnym momencie po opuszczeniu wnętrza budynku zaczął rzucać w drzwi wejściowe metalowym koszem oraz szklaną butelką. Przestraszona ekspedientką wezwała na miejsce policjantów, którzy po krótkim czasie byli na miejscu. Wartość strat w wyniku działania sprawcy została przez właściciela sklepu na kwotę 3000 złotych.

W trakcie interwencji policjanci dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołece nieopodal sklepu zatrzymali podejrzewanego o te przestępstwo mężczyznę, okazał się nim 40-letni ostrołęczanin. Został on doprowadzony do ostrołęckiej jednostki policji i osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie ostrołęczaninowi zarzutów dotyczących zniszczenia mienia.

Niebawem agresor zostanie ukarany za swoje postępowanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony