Aktualności

Nieudana próba uniknięcia odpowiedzialności

Data publikacji 05.06.2017

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego i czujność dzielnicowych z Ostrołęki pozwoliła na zatrzymanie osoby poszukiwanej do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności podawał policjantom fikcyjne dane. Policjanci szybko je zweryfikowali, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i niebawem zostanie doprowadzony do Zakładu Karnego. Kolejny poszukiwany przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności został zatrzymany na terenie naszego powiatu.

Wczoraj kilkanaście minut przed północą dzielnicowi rewiru I z Ostrołęki ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie osiedla Wojciechowice może przebywać osoba poszukiwana przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

W związku z tym mundurowi udali się pod wskazany adres, gdzie zastali mężczyznę. Ten za wszelką cenę próbował ,,oszukać” policjantów. Podawał dane osobowe zupełnie innej osoby, ponadto twierdził, że dokument tożsamości posiada w samochodzie stojącym przed blokiem. Po sprawdzeniu auta nie odnaleziono żadnego dokumentu.

Mężczyzna, jeszcze dwukrotnie podawał nieprawdziwe dane osobowe. Wszystkie próby na uniknięcie odpowiedzialności okazały się nieskuteczne. Policjanci szybko ustalili jego prawdziwe personalia, a sprawdzenie w policyjnym systemie potwierdziło, że mają do czynienia z poszukiwanym  mężczyzna.

Za wprowadzenie w błąd policjantów co do swojej tożsamości mężczyzna zgodnie z  z art. 65 kodeksu wykroczeń został ukarany mandatem w kwocie 300 złotych i został także zatrzymany w policyjnym areszcie i jeszcze dziś zostanie doprowadzony do Zakładu Karnego.

Kolejny poszukiwany podczas weekendu został zatrzymany na terenie gm. Kadzidło. Tym razem dobrym rozpoznaniem wykazali się policjanci z Kadzidła.  Ustalili oni, że pod jednym ze sklepów może przebywać osoba poszukiwana przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

W związku z tym udali się pod wskazane miejsce, gdzie zatrzymali poszukiwanego około 30 – letniego mieszkańca powiatu. Po wykonanych czynnościach 30 - latek został doprowadzony do Zakładu Karnego.


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony