Aktualności

Potrącił młodą kobietę i odjechał z miejsca. Szybko do jego drzwi zapukali ostrołęccy policjanci

Data publikacji 25.10.2022

Ogromny wysiłek, determinacja i świetna współpraca policjantów z wydziału kryminalnego i Posterunku Policji z Łysych pozwoliła na szybkie ustalenie kierowcy, który wczoraj wieczorem potrącił młodą kobietę i nie udzielając jej pomocy odjechał z miejsca wypadku. Dzięki skutecznym działaniom ostrołęckich funkcjonariuszy mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Zdarzenie miało swój początek w poniedziałek (24.10) około godziny 18, to właśnie wtedy dyżurny ostrołęckich policjantów przyjął zgłoszenie dotyczące potrącenia w rejonie m. Łączki 23-letniej mieszkanki powiatu ostrołęckiego. Młoda kobieta po zdarzeniu zdołała jeszcze dojść w rejon pobliskiego sklepu spożywczego, gdzie została zauważona przez świadka, który poinformował służby ratunkowe i policję. Kobieta została zabrana do szpitala, natomiast policjanci rozpoczęli ustalanie szczegółów potrącenia. W trakcie czynności mundurowi na miejscu zdarzenia zabezpieczyli lusterko oraz jego plastikowe elementy. Ustalono także typ, markę i kolor pojazdu. Obok działań procesowych rozpoczęły się także działania operacyjne skierowane na ustalenie zarówno auta, jak i kierowcy, które brało udział w zdarzeniu.

W wyniku podjętych policyjnych działań i dobrej współpracy z lokalną społecznością niespełna 4 godziny od zdarzenia ustalono dane kierowcy auta, okazał się nim 72-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, był trzeźwy. Na terenie jego posesji policjanci odnaleźli także zaparkowany w garażu pojazd nissan, który posiadał uszkodzenia świadczące o tym, że brał udział w zdarzeniu. Policjanci z posterunku w Łysych będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do kierowców o daleką idącą ostrożność, mgła i coraz gorsze warunki na drodze wymagają od nas większego skupienia. Z uwagi na wcześniej zapadający wzrok pieszych prosimy o korzystanie z elementów odblaskowych również w obszarze zabudowanym. Pamiętajmy, że jednym z kluczowych elementów bezpieczeństwa jest widoczność.

Ucieczka z miejsca zdarzenia jest najgorszą decyzją, jaką możemy podjąć. Udzielenie pomocy ofierze wypadku jest obowiązkiem każdego z nas i być może takie odpowiedzialne zachowanie decyduje o tym co najważniejsze, czyli ludzkim życiu.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony