Aktualności

Nielegalny alkohol zabezpieczony przez ostrołęckich policjantów

Data publikacji 14.10.2022

Policjanci z ostrołęckiego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją zlikwidowali nielegalną bimbrownię. Mundurowi zabezpieczyli ponad 200 litrów tzw. zacieru. Zabezpieczono także sprzęt służący do jego produkcji. Do sprawy zatrzymano mężczyznę, który usłyszał już zarzut dotyczący nielegalnej produkcji alkoholu.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału, który na co dzień zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkaniec naszego powiatu  może sprzedawać alkohol nie posiadający  polskich znaków skarbowych akcyzy.

Czynności prowadzone przez ,,operacyjnych” dzięki którym zabezpieczono kontrabandę miały miejsce wczoraj rano.

W wyniku przeszukania wytypowanej posesji na terenie powiatu ostrołęckiego w budynkach gospodarczych ujawniono urządzenia służące do produkcji nielegalnego alkoholu. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli dwie beczki wypełnione w całości tzw. zacierem o łącznej ilości ponad 200 litrów.

Mężczyzna usłyszał już zarzut z Ustawy o Wyrobie Alkoholu Etylowego do którego się przyznał. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo te jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy również, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nie znamy jego składu chemicznego, w związku z tym  narażamy się na negatywne skutki zdrowotne, a nawet jak pokazało wiele przypadków utratę życia.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony