Aktualności

UWAGA: DROGA JAK "MLEKO" - ZWOLNIJMY WE MGLE

Data publikacji 10.10.2022

Z uwagi na utrzymujące się na "naszym" terenie gęste mgły apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że w takich warunkach prędkość dopuszczalna przepisami nie zawsze będzie prędkością bezpieczną. Zwracajmy także uwagę na pieszych, którzy będą mniej widoczni.

Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Gęsta mgła, która pojawiła się na drogach naszego miasta i powiatu, w znacznym stopniu ogranicza widoczność.

W takich przypadkach powinniśmy wzmóc naszą czujność i dostosować prędkość do warunków panujących się na drodze. Podczas mgły nie do końca należy się sugerować ograniczeniami podanymi przez znaki, powinniśmy jechać znacznie wolniej.

 W gęstej mgle szczególnie niebezpiecznym manewrem jest wyprzedzanie, ponieważ przy słabej widoczności nie będziemy całkowicie pewni, czy z naprzeciwka nie nadjeżdża jakiś pojazd.

Szczególną uwagę należy zwrócić także na pieszych, gdyż w takich warunkach są jeszcze bardziej niewidoczni. Piesi natomiast powinni wykazać się większą rozwagą i świadomością, że podczas tak złych warunków są jeszcze bardziej niewidoczni i nawet w obszarze zabudowanym korzystać z elementów odblaskowych, które w decydujący sposób decydują o naszym bezpieczeństwie.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony