Aktualności

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie - kontynuacja spotkań profilaktycznych ostrołęckich mundurowych

Data publikacji 03.10.2022

Bezpieczna droga do szkoły, zasady zachowania wobec osób obcych i niebezpiecznych oraz bezpieczeństwo dzieci w pojazdach - to tematy spotkań policjantów z dziećmi ze szkół oraz przedszkoli. Ostatnie tego rodzaju działania profilaktyczne miały miejsce, m.in. w terenie gm. Rzekuń i Łysych. Dalsze spotkania niebawem.

Od początku roku szkolnego policjanci z terenu naszego miasta i powiatu spotkają się z przedszkolakami oraz najmłodszymi uczniami klas szkół podstawowych. Spotkania organizowane są w celu przybliżenia najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Tradycyjnie już działania te są oparte na zabawie z licznymi elementami humoru. Wszystko po to by zainteresować jak największą grupę dzieci.

Mundurowi omówili z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjanci przypomnieli m. in. o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz chodzenia właściwą stroną drogi. Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na konieczność korzystania z fotelików oraz z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Młodzi uczniowie mieli też okazję do przećwiczenia prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Policjanci zwracali też uwagę na to, jak ważne są elementy odblaskowe noszone w widocznym miejscu po zmroku oraz jak powinno się bezpiecznie podróżować samochodem jako pasażer.

Istotnym punktem spotkań była też rozmowa na temat zasad zachowania wobec osób obcych. Zależy nam na tym, aby dzieci pamiętały, że nie należy rozmawiać z osobami obcymi, nie należy udzielać im informacji np. na temat miejsca zamieszkania, a także nie należy brać żadnych przedmiotów od nieznajomych. Maluchy często są bardzo ufne i nie potrafią rozpoznać zagrożenia w niebezpiecznych nieznajomych, którzy mogą przybrać pozę miłej osoby.

Dalsze tego typu spotkania już wkrótce…

 

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony