Aktualności

Tydzień mazowieckiej grupy SPEED na drogach naszego miasta i powiatu - podsumowanie

Data publikacji 26.09.2022

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Ostrołęki i powiatu skontrolowali 107 pojazdów ujawniając 111 wykroczeń. Aż 69 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym jeden kierujący, który przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Szybkiemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące.

Ponadto z uwagi na zły stan techniczny pojazdu mundurowi z ostrołęckiej drogówki zatrzymali dwa dowody rejstracyjne.

kom. Tomasz Żerański

 
 
Powrót na górę strony