Aktualności

Kolejny domowy agresor nie uniknie odpowiedzialności karnej - skuteczne działania ostrołęckich policjantów

Data publikacji 15.09.2022

Policjanci z Posterunku Policji w Czerwinie zatrzymali 19 - latka, który wszczął awanturę podczas której zdemolował dom, a także groził swojej matce pozbawieniem życia. Domowy agresor był także agresywny w stosunku do interweniujących policjantów - został szybko obezwładniony i osadzony w policyjnym areszcie. Nie bójmy się zgłaszać przemocy domowej. Apelujemy do świadków takich sytuacji o właściwą reakcję. Przekazany w porę Państwa sygnał może zapobiec tragedii oraz zakończyć przemoc domową, która czasami jest stosowana w rodzinie od wielu lat. Zapewniamy, że wobec domowych agresorów zawsze będziemy działać w sposób zdecydowanie, m.in. izolując ich od członków rodziny.

Wczoraj kwadrans przed godziną 21 do dyżurnego ostrołęckich policjantów zadzwoniła mieszkanka naszego powiatu, która poinformowała, że jej 19 - letni syn wszczął awanturę podczas której zdemolował dom uszkadzając ściany oraz drzwi. Roztrzęsiona kobieta dodała, że obawia się o własne życie, ponieważ syn groził jej jego pozbawieniem i ze strachu uciekła wraz z dziećmi z domu.

Po chwili na miejscu byli już policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Zastany na miejscu 19 - latek zaczął być agresywny w stosunku do interweniujących policjantów. W związku z powyższym mundurowi zmuszeni byli do zastosowania środków przymusu bezpośredniego, co przyniosło oczekiwany efekt. Młody mężczyzna był trzeźwy. Po obezwładnieniu krewkiego 19 - latka funkcjonariusze przetransportowali go do ostrołęckiej komendy policji i osadzili w policyjnym areszcie. Niebawem mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Ostrzegamy tego rodzaju krewkich domowych oprawców, że agresywne zachowanie podczas policyjnej interwencji w stosunku do członków rodzin oraz policjantów ZAWSZE jest złym pomysłem. Funkcjonariusze posiadają liczne środki przymusu bezpośredniego, które potrafią skutecznie „ostudzić” zachowanie agresywnych osób.

Ostrołęcka policja przypomina:

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie 30 listopada 2020 roku, policjanci mają możliwość wydać wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Te nakazy lub zakazy mogą być wydane łącznie i obowiązują od momentu ich wydania.

Nie bądźmy obojętni na tego rodzaju problem społeczny. Jeden telefon może przerwać dramat, który trwa w danej rodzinie od wielu lat.

Nie myślmy że zrobi za nas to ktoś inny i reagujmy za każdym razem kiedy mamy podejrzenie tego rodzaju przestępstwa

 

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony