Aktualności

Ostrołęccy policjanci prowadzą akcję "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" - wszystko po to, aby najmłodsi bezpiecznie dotarli do przedszkoli i szkół

Data publikacji 12.09.2022

„Bezpieczna droga do szkoły”, to działania informacyjne, edukacyjne i kontrolne. Wszystko po to, by wrześniowy powrót do szkół był bezpieczny. Każdego dnia policyjne patrole kontrolują drogi w rejonach szkół, sprawdzają warunki przewozu w autobusach, spotykają się z najmłodszymi podczas zajęć profilaktyczno – edukacyjnych.

Funkcjonariusze ostrołęckiej komendy w dniach  1 – 30 września bieżącego roku prowadzą działania ,,Bezpieczna droga do szkoły’’. Tak jak w latach ubiegłych policjantów można spotkać w rejonie przejść dla pieszych,  a także szkół i placówek oświatowych.

Mundurowi kontrolują, w jaki sposób rodzice dowożą dzieci do szkół, czy stosowane są foteliki, podwyższenia oraz pasy bezpieczeństwa. Funkcjonariusze również  uczą i  pomagają   pokonywać przejścia dla pieszych przedszkolakom i uczniom.

Już niebawem rozpocznie się także cykl spotkań profilaktycznych w szkołach dotyczący nauki o bezpieczeństwie w różnych jego obszarach.

Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Prewencji przeprowadzą z najmłodszymi w różnym wieku prelekcję, podczas których poruszane zostaną tematy związane z bezpieczeństwem, m.in.,,na drodze”, w miejscu zamieszkania oraz internecie.


kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony