Aktualności

ZABEZPIECZ SWÓJ DOM JUŻ NA ETAPIE BUDOWY

Data publikacji 25.08.2022

W związku z trwającym sezonem prac budowlanych zwracamy się do Państwa z apelem o właściwe zabezpieczenie nowo budowanych domów. W przypadku zauważenia podejrzanych osób w naszej okolicy za każdym razem informujmy o tym policję. Zgłoszenia można przekazywać bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 47-704-14-24.

Nowobudowane, niezamieszkałe jeszcze domu bardzo często są pokusą dla amatorów cudzej własności. Wiele osób zabezpieczenie swojego ,,nowego” domu np. w system alarmowy odkłada do czasu zakończenia budowy i ,,przeprowadzki”.

Wiele sytuacji pokazało, że takie myślenie jest mylne. Już na etapie budowy złodzieje mogą narazić nas na znaczne koszty.

Straty w wyniku ich działania mogą być bardzo duże, ponieważ do ceny zakupu nowych elementów musimy jeszcze doliczyć cenę ich ponownego montażu. Oczywiście wiąże się to także z dużym opóźnieniem podczas budowy.

Bardzo często łupem sprawców padają narzędzia i urządzenia, które są niezbędne w trakcie prac budowlanych.

Dlatego już na etapie gromadzenia wartościowych przedmiotów apelujemy o zamontowanie systemu alarmowego, który w dużym stopniu utrudni działanie ewentualnym sprawcom .

Taki system alarmowy powinien być uruchamiany także w dzień, kiedy opuszczamy teren budowy.

W przypadku kiedy  nasz dom nie jest wyposażony  w tego rodzaju zabezpieczenia po zakończeniu prac każdego dnia powinniśmy zabierać z terenu budowy wartościowe przedmioty.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to pracochłonne, ale w przypadku braku właściwego zabezpieczenia, to czasem jedyna metoda na uniknięcie ich utraty.

W przypadku zauważenia podejrzanych osób w naszej okolicy za każdym razem informujmy o tym policję.

Zgłoszenia można przekazywać bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 47-704-14-24.

 

kom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony