Aktualności

Kradzież telefonu: sprawca zatrzymany, telefon odzyskany - skuteczne działania ostrołęckich kryminalnych

Data publikacji 19.08.2022

Zaledwie kilkadziesiąt minut od zgłoszenia wystarczyło policjantom z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego na zatrzymanie podejrzewanego o kradzieży telefonu. Podczas zatrzymania mężczyzna zaczął być agresywny i nie wykonywał poleceń policjantów dotyczących, m.in. opuszczenia pojazdu - szybko został obezwładniony. Policjanci odzyskali także skradziony telefon, który został znaleziony u zatrzymanego. 41 - letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego usłyszał już zarzut w tej sprawie.

Wczoraj ostrołęccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży telefonu na terenie Ostrołęki. Z informacji wynikało, że mężczyzna w średnim wieku ukradł podczas zakupów pracownikowi sklepu telefon, po czym odjechał autem.

W sprawę włączyli się ostrołęccy kryminalni, którzy szybko ustalili, że podejrzewany o kradzież mężczyzna porusza się samochodem po terenie Ostrołęki. Akcja jego zatrzymania miała miejsce w rejonie ul. Kołobrzeskiej. Mężczyzna w trakcie zatrzymania zaczął być agresywny, nie chciał także opuścić pojazdu. Wobec powyższego kryminalni zmuszeni zostali do użycia środków przymusu bezpośredniego, co przyniosło oczekiwany efekt.

Ostatecznie 41 - latek został osadzony w policyjnym areszcie.  Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego kradzieży do którego się przyznał.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo, którego mężczyzna się dopuścił jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego ostrołęckiej komendy policji.

 

 

 

kom. Tomasz Żerański

 

 

Powrót na górę strony