Aktualności

Aplikacja Moja Komenda ułatwia kontakt z dzielnicowym - zachęcamy do jej używania

Data publikacji 17.08.2022

Aplikacja "Moja komenda", opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS, umożliwia szybki kontakt z dzielnicowym oraz dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych na terenie całego kraju, co może być bardzo przydatne np. podczas wakacyjnych wyjazdów. Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne.

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodatkowo zawiera jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.

Warto podkreślić, iż w Policji dla Państwa wygody, wprowadzono zasadę stałego numeru telefonu komórkowego oraz adresu email, który jest „przypisany” do określonego rejonu służbowego, nawet w sytuacji zmiany personalnej na stanowisku dzielnicowego, dane te nie ulegają zmianie.

„Moja Komenda” jest dostępna na telefony z systemem Android. Usługa jest bezpłatna.

 

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony