Aktualności

Ostrołęccy policjanci dbają o bezpieczeństwo osób wyjeżdżających na wycieczki - od początku wakacji trwają wzmożone kontrole autokarów

Data publikacji 09.08.2022

Okres letni to czas wzmożonych wyjazdów dzieci, młodzieży, a także dorosłych na wycieczki. Mając na względzie potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa podczas przejazdów na zorganizowane formy wypoczynku od początku wakacji ostrołęcka Policja kontroluje autobusy przewożące "wycieczkowiczów". Organizatorzy wycieczek, którzy chcą aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez Policję, powinni ten fakt zgłosić najlepiej pisemnie z kilkudniowym wyprzedzeniem. Kontroli na prośbę z każdym rokiem jest coraz więcej, co oznacza, że zwiększa się liczba osób dla których bezpieczeństwo jest najważniejsze. Prośbę o sprawdzenie autokaru można zgłaszać pod nr tel 47 704 14 30.

Bezpieczeństwo osób wyjeżdżających na organizowane  wycieczki do dla Policji bardzo ważna sprawa. Priorytetem funkcjonariuszy jest zapobieganie sytuacjom, które mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia.

W związku z tym, że trwa okres wzmożonych wyjazdów, ostrołęccy policjanci przeprowadzają szereg akcji prewencyjnych mających na celu zapewnienie maximum bezpieczeństwa ich uczestnikom.

Jedną z takich akcji są kontrole autokarów przewożących uczestników wycieczek. W działania jak co roku zaangażowali się funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego. Zachęcamy opiekunów, przede wszystkim do powiadamiania o takich wyjazdach, co umożliwi przeprowadzenie gruntownej kontroli autokaru, jego stanu technicznego i wyposażenia jak też do sprawdzenia stanu trzeźwości i wymaganych dokumentów przez kierowcę.


Organizatorzy wycieczek, którzy chcą aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez Policję, powinni ten fakt zgłosić pisemnie  bądź telefonicznie najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem pod numer telefonu 47 704 14 30. Dzięki temu kontrola będzie przeprowadzona sprawniej.

Kontrole autokarów odbywają się na parkingu przy ul. Witosa (Lidl).

Uczestnikom wyjazdów życzymy niezapomnianych wrażeń na wycieczkach, ale przede wszystkim BEZPIECZNEJ drogi!

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony