Aktualności

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji dla ostrołęckich policjantów priorytetem - kontynuacja akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 13.07.2022

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce nie ustają w działaniach skierowanych na zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym podczas letniego wypoczynku. Dlatego mundurowi są obecni tam, gdzie wypoczywają dzieci i młodzież, m.in. na koloniach, półkoloniach, festynach, obozach harcerskich, rajdach rowerowych oraz w rejonie plaży miejskiej i dzikich kąpielisk. Wszystko po to, aby wakacje przebiegły BEZPIECZNIE i każdy uczeń i przedszkolak mógł z uśmiechem we wrześniu rozpocząć rok szkolny. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych spotkań przybliżali także najmłodszym zawód policjanta.

Od początku wakacji, we współpracy z innymi służbami, policjanci z Ostrołęki przeprowadzają kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie Ostrołęki i  powiatu ostrołęckiego. W ostatnich dniach funkcjonariusze Policji wspólnie z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce odwiedzili obóz  harcerski w m. Surowe, gdzie wypoczywają dzieci i młodzież.

W trakcie spotkania mundurowi przekazali harcerzom wiele cennych uwag dotyczących ich bezpieczeństwa. Podkreślali, na co należy zwrócić uwagę i jakich zachowań unikać podczas korzystania z uroków wakacyjnego wypoczynku. Uczestnicy dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, czy w lesie. Mundurowi przekazali również instrukcje, jak zachować się w sytuacji pogorszenia warunków pogodowych, np. burz czy ulew.

Ostrołęccy policjanci odwiedzili także dzieci z ostrołęckiej „Kultowni”, oraz na festynach, gdzie przybliżyli zawód policjanta w ramach ostrołęckiej akcji „I like blue”. W jej ramach dzieci mogły zapoznać się, m.in. z podstawami pracy dochodzeniowo - śledczej. Poruszono także tematy dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, w ruchu drogowym oraz szkodliwości zażywania używek. Najmłodsi mogli samodzielnie wykonać odbitki linii papilarnych.

Policjanci, w tym dzielnicowi odwiedzili dzieci w Białobieli, Zawadach, natomiast w Durlasach rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas zabezpieczania rajdu rowerowego, w którym uczestniczyli seniorzy z terenu powiatu ostrołęckiego.

Dbając o bezpieczeństwo młodzieży - spotkania oraz kontrole miejsc, gdzie przebywają wypoczywający - będą kontynuowane do końca wakacji.

Kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony