Aktualności

Przyszedł w odwiedziny do pacjenta szpitala i ukradł telefon - „szpitalny” złodziej zatrzymany

Data publikacji 13.06.2022

Bardzo dobrze skoordynowane działania oraz ścisła współpraca pomiędzy poszczególnymi wydziałami ostrołęckiej komendy policji pozwoliły na wytypowanie przez policjantów z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego, a zatrzymanie przez mundurowych z Wydziału Patrolowego mężczyzny podejrzewanego o kradzież telefonu pracownikowi szpitala. Do zdarzenia doszło kiedy amator cudzej własności przyszedł w odwiedziny do jednego z pacjentów szpitala.

2 czerwca bieżącego roku ostrołęccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży telefonu z jednego z ostrołęckich oddziałów szpitalnych. Telefon został skradziony pracownikowi placówki medycznej, jego wartość właściciel oszacował na kwotę 650 złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia w poszukiwanie sprawcy włączyli się ostrołęccy kryminalni. Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań szybko ustalili tożsamość prawdopodobnego sprawcy tej kradzieży. Okazało się, że jest nim 24 - letni mieszkaniec Ostrołęki, który przyszedł w odwiedziny do jednego z pacjentów szpitala. Komunikat wraz z rysopisem podejrzewanego o te przestępstwo mężczyzny został przekazany do wszystkich ostrołęckich patroli. Kilka dni temu policjanci z ostrołęckiej patrolówki zauważyli na jednej z ulic Ostrołęki mężczyznę podejrzewanego o tą kradzież.

24 - latek został zatrzymany i umieszczony w radiowozie. Natomiast w stosunku do jego kolegi, który z nim przebywał i utrudniał czynności policjantów związane z zatrzymaniem policjanci zmuszeni zostali do użycia środków przymusu bezpośredniego.

Ostatecznie obydwaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. 24 - latek usłyszał już zarzut kradzieży i przyznał się do jego popełnienia, niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Utrudniający policjantom wykonywanie czynności służbowych również zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

Przy okazji informujemy, że w stosunku do osób, które będą utrudniały wykonywanie czynności policjantom w trakcie przeprowadzania interwencji będziemy stosować zasadę zero tolerancji. Tak nieodpowiedzialne osoby będą zawsze pociągane do odpowiedzialności karnej!

Przypominamy także, że zgodnie z prawem mamy obowiązek wykonywać polecenia policjantów w trakcie podejmowania przez nich interwencji.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony