Aktualności

Ostrołęcki policjant w dniu wolnym od służby po pościgu zatrzymał sprawców kradzieży

Data publikacji 10.06.2022

Policjant z posterunku policji w Czerwinie udowodnił, że praca w policji, to przede wszystkim służba na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru, czy też dniem wolnym. Czujne oko oraz policyjne doświadczenie pozwoliły po kilkukilometrowym pościgu na zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu. Policjant po służbie zatrzymał uciekający pojazd i sam powalił dwóch sprawców i ich obezwładnił. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Skradzione mienie, m.in. motocykl zostały już przekazane zadowolonemu z zakończenia policyjnej akcji właścicielowi.

W miniony wtorek do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie gm. Czerwin. Według osoby zgłaszającej sprawca po wyważeniu drzwi dostał się do wnętrza budynku skąd ukradł, m.in. motocykl, sprzęt rolniczy oraz elektroniczny o wartości 15000 złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia informacja o zdarzeniu została przekazana wszystkim policyjnym patrolom, dotarła również do policjanta z Posterunku Policji w Czerwinie, który był akurat na wolnym. Funkcjonariusz doskonale kojarzył adres miejsca kradzieży, ponieważ starszy mieszkający tam mężczyzna wcześniej już wielokrotnie zwracał się do niego o pomoc w osobistych sprawach.

Jeden z mieszkańców przekazał mu, że widział podejrzany pojazd koloru bordowego, jeżdżący po okolicy bez celu.

W związku z powyższym policjant postanowił sprawdzić okolicę. W pewnej chwili w rejonie lasu zauważył pojazd opisany przez świadka. Po dojechaniu bliżej miał już pewność, że ma do czynienia z pojazdem sprawców, ponieważ z bagażnika wystawało koło skradzionego motocykla. Sprawcy kiedy zauważyli auto funkcjonariusza podjęli ucieczkę, mundurowy ruszył za nimi w pościg, po kilku kilometrach porzucili auto i postanowili uciekać pieszo. Zostali szybko zatrzymani. Policjant sam powalił obydwu mężczyzn na ziemię i wezwał będącego mieszkającego nieopodal również będącego na wolnym kierownika posterunku. Na miejsce wezwał również policyjny patrol, który osadził mężczyzn w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali także skradzione przedmioty, które zostały już przekazane zadowolonemu z zakończenia policyjnej akcji właścicielowi.

Wczoraj wykonywane były z mężczyznami dalsze czynności procesowe. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie 30 i 36-latkowi z terenu powiatu ostrowskiego zarzutów kradzieży z włamaniem. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Po raz kolejny dzięki dużemu zaangażowaniu ostrołęckich policjantów, w tym także tych po służbie sprawcy nie uniknęli odpowiedzialności karnej, a właściciel odzyskał skradzione mienie.

Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja, dlatego kiedy widzimy w pobliżu miejsca naszego zamieszkania obcy samochód jeżdżący bez celu, bądź stojący zaparkowany pod naszym lub sąsiadów domem, na polach, lub podejrzane osoby chodzące pomiędzy blokami poinformujmy o tym policję. Tego rodzaju zgłoszenia można przekazywać anonimowo bezpośrednio u dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 47-704-14-24 lub na numer alarmowy 112.

 

Autor: kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony