Aktualności

Rowerzystka pod kołami opla - wypadek w centrum Ostrołęki

Data publikacji 09.06.2022

Do późnych godzin popołudniowych policjanci z ostrołęckiej drogówki pracowali na miejscu wypadku drogowego, w wyniku którego potrącona przez opla kierująca rowerem z obrażeniami ciała zabrana do szpitala. Wszystko po to, aby jak najdokładniej móc wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Przypominamy rowerzystom, że mają obowiązek za każdym razem zejść z roweru, kiedy przekraczają przejście dla pieszych! Kierowców również prosimy o daleko idącą ostrożność zbliżając się dla przejść dla pieszych.

Wczoraj o godzinie 15:35 do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzystki na przejściu dla pieszych na ul. F. Nila. Na miejsce skierowano służby ratunkowe oraz mundurowych z ostrołęckiej drogówki.

Według ich wstępnych ustaleń kierująca oplem 36 - letnia mieszkanka Ostrołęki jadąc wewnętrznym pasem ruchu w kierunku al. Jana Pawła II potrąciła przejeżdżającą przez przejście od strony galerii 27 - letnią rowerzystę z terenu naszego miasta. W wyniku zdarzenia kierująca jednośladem uderzyła w przedni zderzak pojazdu kia, która oczekiwała z kierunku przeciwnego do skrętu w lewo.

W wyniku zdarzenia kierująca rowerem z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala, wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Przypominamy kierowcom: dojeżdżając do przejścia dla pieszych czy rowerzystów obserwujmy uważnie jego okolicę! Gdy zbliżamy się pojazdem do przejścia dla pieszych i widzimy, że samochód na pasie obok zwalnia, zatrzymajmy się, bo na przejściu może być pieszy!

Rowerzyści natomiast powinni pamiętać o obowiązku schodzenia z roweru przed przejściem dla pieszych i przeprowadzeniu go przez pasy, jeśli nie jest ono wyposażone w przejazd dla rowerów.

Chwila „lenistwa” w tym zakresie, bądź zagapienia może mieć tragiczne skutki. Uczulmy także na tego typu sytuację nasze dzieci i osoby starsze.  

 

Powrót na górę strony