Aktualności

Policjanci wspólnie ze szkołami przeprowadzają egzaminy na kartę rowerową

Data publikacji 07.06.2022

Ostrołęccy mundurowi przez cały rok prowadzą różnego rodzaju działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Tym razem dzielnicowi z posterunku policji w Łysych pomagali w ocenianiu wiedzy i umiejętności uczniów Szkoły Podstawowej w m. Zalas oraz Łyse podczas egzaminu na kartę rowerową.

Wczoraj swoje pierwsze uprawnienia do kierowania uzyskali uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej w m. Zalas i Łysych. Egzaminy odbyły się na placu manewrowym obok szkół.

Sprawdzian składał się z kilku etapów, teoretycznego podczas którego dzieci zmagały się z testem wiedzy o przepisach ruchu drogowego, praktycznego polegającego na wykazaniu się umiejętnością jazdy rowerem po torze, pierwszej pomocy oraz obsługi jednośladu. Do etapu praktycznego przeszły osoby, które zdały pomyślnie test wiedzy.  

Dzielnicowi z posterunku policji w Łysych wspierali organizacje egzaminów na ważny egzamin w kontekście bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkania było także doskonałą okazja do pogadanki profilaktycznej dotyczącej, m.in. konieczności używania elementów odblaskowych.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, do egzaminu na kartę rowerową może przystąpić uczeń szkoły podstawowej, który ukończył 10 lat.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony