Aktualności

Podejrzewani o pomalowanie skateparku ustaleni

Data publikacji 19.05.2022

Przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Ostrołęce będzie odpowiadać dwóch 12 - latków z Ostrołęki, którzy według poczynionych ustaleń pomalowali sprayem rampy nowo budowanego skateparku w Rzekuniu. W trakcie działań mundurowi ściśle współpracowali z Wójtem Gminy Rzekuń Bartoszem Podolakiem. Coraz większymi krokami zbliżają się wakacje, w związku z powyższym prosimy rodziców o wzmożenie nadzoru nad swoimi dziećmi. Pamiętajmy, że osoby nieletnie nie są bezkarne i również ponoszą odpowiedzialność za swoje postępowanie.

27 kwietnia bieżącego roku do ostrołęckiej komendy policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące uszkodzenia elementów w nowobudowanym skateperku w Rzekuniu. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że 18 kwietnia 2022r. sprawcy pomalowali sprayem elementy skateparku na szkodę firmy, która realizowała inwestycje. Wykonawca projektu oszacował szkody na łączna kwotę 3 tysięcy złotych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce ustalili, że podejrzewanymi o spowodowanie tego zniszczenia jest dwóch nieletnich chłopców w wieku 12 lat.

W tym tygodniu funkcjonariusze z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego w obecności rodziców wykonywali z nimi czynności w postaci rozpytań.

Zgodnie z Ustawą o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich materiały dotyczące tej sprawy jeszcze dziś zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego w Ostrołęce.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami i związaną z tym dużo większą ilością wolnego czasu dzieci i młodzieży prosimy rodziców o wzmożenie nadzoru nad swoimi pociechami.

Ostrołęccy policjanci każdego dnia spotykają się z przedszkolakami i uczniami w szkołach na spotkaniach profilaktycznych. Natomiast rozmowy o rożnego rodzaju zagrożeniach i odpowiedzialności karnej osób nieletnich w wykonaniu rodziców są również niezwykle cenne w ich procesie wychowawczym.

Podczas rozmów uczulmy nasze dzieci nie tylko na zagrożenia, które mogą ich spotkać. Uświadommy im także fakt, że oni również odpowiadają przed Sądem Rodzinnym za swoje postępowanie, podobnie jak ich opiekunowie prawni, którzy ponoszą odpowiedzialność finansową.

Powrót na górę strony