Aktualności

Wypadek śmiertelny na trasie K- 53

Data publikacji 17.05.2017

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło drogowego wczoraj na trasie krajowej K- 53 relacji Ostrołęka – Kadzidło. W zderzeniu brały udział cztery pojazdy osobowe. Niestety w jego wyniku zginął młody mężczyzna, 31 - letnia kobieta została zabrana do szpitala. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo - śledczego.

Zgłoszenie o wypadku drogowym wpłynęło na stanowiska kierowania ostrołęckich policjantów kilkanaście minut po godzinie 15:00. Według osoby zgłaszającej wypadek miał miejsce na trasie K- 53 w miejscowości Szwendrowy Most.

Natychmiast skierowane zostały na miejsce zdarzenia służby ratunkowe oraz policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, w tym funkcjonariusze na motocyklach.

Według wstępnych ustaleń kierujący hondą 26 – letni mieszkaniec naszego powiatu jadąc od strony Ostrołęki w kierunku Kadzidła chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem jadącym przed nim, który z powodu zatoru zaczął hamować,  zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka fiatem, którym kierowała 31 - letnia mieszkanka województwa warmińsko - mazurskiego. W wyniku zderzenia hondy i fiata uszkodzone zostały także dwa inne pojazdy marki kia i vw.

Niestety wypadku 26 – letni kierujący hondą poniósł śmierć na miejscu, a kierująca z fiatem 31 – latka z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez około trzy godziny, dlatego policjanci wyznaczyli objazdy i prowadzili ręczną regulację ruchem.

Dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia prowadzą pod nadzorem Prokuratury funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo - śledczego.  


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony