Aktualności

Przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym – stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy

Data publikacji 15.05.2017

Tylko podczas minionego weekendu policjanci z ostrołęckiej ,, drogówki” zatrzymali 10 blankietów praw jazdy w związku z rażącym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym. Rekordziści przekraczali dozwoloną prędkość blisko trzykrotnie. W trosce o bezpieczeństwo na ,,naszych” drogach informujemy, że dla kierujących, którzy w dalszym ciągu będą lekceważyli obowiązujące przepisy nie przewidujemy taryfy ulgowej.

Zmniejszenie wypadków drogowych i ich ofiar, to jeden z priorytetów policji. Za każdym tego rodzaju zdarzeniem kryje się ludzka tragedia, często ich przyczyną jest właśnie nadmierna prędkość.

Pomimo jednak upływu blisko 2 lat od wprowadzenia nowych przepisów dotyczących zatrzymywania praw jazdy z związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h ostrołęccy funkcjonariusze w dalszym ciągu zatrzymują kierowców, którzy nie bacząc na bezpieczeństwo ignorują obowiązujące przepisy.

Podczas ostatniego weekendu policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali 10 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Spośród zatrzymanych uprawnień, dwa blankiety należały do kobiet.

Dlatego apelujemy o  stosowanie się do ograniczeń prędkości bez względu na do, czy poruszamy się w obszarze zabudowanym, jak i poza nim, tym samym szanujmy swoje prawo jazdy zdobyte niejednokrotnie z dużym poświęceniem czasu.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony