Aktualności

Z ostatniej chwili - próba oszustwa ostrołęczanki metodą ,,na funkcjonariusza CBŚP” – ostrzeżmy swoich bliskich!

Data publikacji 29.04.2022

Dzisiaj na terenie naszego miasta doszło do próby oszustwa metodą funkcjonariusza „CBŚP”. Jedynie dzięki zachowaniu „zimnej krwi” mieszkanki Ostrołęki udało się uniknąć straty pieniędzy. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Prawdziwi policjanci, czy też funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY też nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie, ani też dostępu do rachunków bankowych. Zachowajmy szczególną ostrożność i za każdym razem powiadamiajmy policję o otrzymaniu takiego telefonu.

 

 

Zdarzenie miało miejsce dziś około godziny 10:15. Wtedy to do jednej z mieszkanek Ostrołęki na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za funkcjonariusza CBŚP. Rozmówca poinformował starszą kobietę, że pieniądze na jej koncie bankowym są zagrożone. Na szczęście ostrołęczanka zachowała trzeźwość umysłu i nie pozwoliła się oszukać.

PAMIĘTAJMY, ŻE WYKRĘCAJĄC NUMER ALARMOWY W TRAKCIE PROWADZENIA ROZMOWY POŁĄCZENIE NIE ZOSTAJE ZAKOŃCZONE. DLATEGO APELUJEMY DO SENIORÓW O DOKŁADNE ROZŁĄCZANIE ROZMOWY POPRZEZ ODŁOŻENIE SŁUCHAWKI( TELEFON STACJONARNY), ALBO TEŻ NACIŚNIECIE CZERWONEJ SŁUCHAWKI (TELEFON KOMÓRKOWY).

Apelujemy, aby zawsze w kontaktach z osobami obcymi, także przez telefon, zachować czujność. Pamiętajmy, że funkcjonariusz policji, czy też innych służb nigdy i pod żadnym pozorem nie będzie próbował nakłonić nas do przekazania mu naszych pieniędzy w celach związanych z prowadzonym śledztwem ,czy do działań operacyjnych, ani też dostępu do naszego rachunku bankowego. Jeśli to robi to znak, że mamy do czynienia z oszustem. 

Prosimy także członków rodzin seniorów, aby uczulili ich podczas ,,niedzielnego obiadu" przed takimi zagrożeniami i wskazali właściwe postępowanie kiedy otrzymają taki telefon.

Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom, bez względu na to za kogo się podają. Przekażmy tego rodzaju ostrzeżenia naszej sąsiadce, czy sąsiadowi.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony