Aktualności

Tydzień mazowieckiej grupy SPEED na drogach naszego miasta i powiatu - podsumowanie

Data publikacji 25.04.2022

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu.

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Ostrołęki i powiatu skontrolowali 121 pojazdów ujawniając 129 wykroczeń. Aż 89 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym trzech kierujących, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Szybkiem kierowcom zatrzymano prawa jazdy na 3 miesiące.

Ponadto głównie z uwagi na zły stan techniczny pojazdów mundurowi z ostrołęckiej drogówki zatrzymali cztery dowody rejstracyjne.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony