Aktualności

Policjanci i członkowie Klubu Motocyklowego połączyli siły, aby promować bezpieczeństwo na drodze

Data publikacji 25.04.2022

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wspólnie z funkcjonariuszami Służby Więziennej, którzy jednocześnie są członkami klubu motocyklowego „ Galloping Bulls Ostrołęka” w miniony weekend przeprowadzili wspólne działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym -"Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie". Dziękujemy odpowiedzialnym miłośnikom „ dwóch kółek” za zaproszenie do akcji profilaktycznej.

Sezon motocyklowy zbliżą się wielkimi krokami,  w związku z tym na drogach  możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów.

Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza na początku sezonu. Dlatego też w minioną sobotę ostrołęccy policjanci razem z funkcjonariuszami Służby Więziennej, którzy należą także do klubu motocyklowego Galloping Bulls Ostrołęka przeprowadzili akcję uświadamiająca kierowców o obecności motocyklistów na drodze. Ponadto funkcjonariusze rozdawali kierowcom naklejki: "Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie". Kontrole drogowe odbywały się w Ostrołęce oraz Gminie Rzekuń.

Organizatorzy w trakcie akcji przypominali kierującym, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność, czujność i kulturę, tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego - kierowca, pieszy, rowerzysta czy motocyklista - miał równe szanse na drodze. Natomiast motocykliści namawiali ich, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze.

Działania miały na celu uświadomienie kierowcom samochodów, że motocykl na drodze jest słabiej widoczny. Dlatego tak bardzo ważne jest korzystanie z lusterek, ponieważ jedno spojrzenie może ocalić czyjeś życie lub zdrowie.

Dziękujemy członkom klubu motocyklowego „ Galloping Bulls Ostrołęka” za zaproszenie do działań profilaktycznych, które bez wątpienia zwiększają bezpieczeństwo na drodze.

Życzymy wszystkim motocyklistom przede wszystkim BEZPIECZNEJ jazdy!

 

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony