Aktualności

Śmiertelny wypadek motocyklisty - apel o bezpieczną jazdę

Data publikacji 19.04.2022

Wczoraj na terenie naszego powiatu doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł 42 - letni kierowca jednośladu. Apelujemy do wszystkich fanów „dwóch kółek” oraz kierowców samochodów o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Informacja o wypadku trafiła do dyżurnego ostrołęckich policjantów w poniedziałek Wielkanocny około godziny 18. Według osoby zgłaszającej wypadek zaistniał na drodze Piski - Czerwin.

Na miejsce dyżurny skierował policjantów oraz służby ratunkowe. Według ich wstępnych ustaleń 42-letni kierowca motocykla marki Suzuki, mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, w rejonie skrzyżowania (Czerwin – Choromany - Witnica) stracił panowanie nad motocyklem. W wyniku tego zdarzenia jednoślad uderzył w znak drogowy, a jego kierowca w drzewo. Niestety 42 - latek poniósł śmierć na miejscu.

Sprawdzenie jego osoby w policyjnej bazie danych wykazało, że nie posiada on prawa jazdy uprawniającego go do poruszania się jednośladem.

Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali do późnych godzin nocnych, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną rozwagę. Pamiętajmy: dobrym kierowcą nie jest ten, komu wydaje się, że potrafi dobrze jeździć, ale ten, kogo umiejętności przewidywania przewyższają umiejętności jazdy.

Przypominamy również, że za brak prawa jazdy na daną kategorię zgodnie z nowym taryfikatorem grozi mandat w wysokości minimum 1500 złotych. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Jeżeli podkusi nas, by jeździć nadal motocyklem, pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, to ryzykujemy już karę więzienia. Wynika to z artykułu 244:

Art. 244. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu (...), prowadzenia pojazdów (...), podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony