Aktualności

Tydzień mazowieckiej grupy SPEED na drogach naszego miasta i powiatu - podsumowanie

Data publikacji 19.04.2022

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Ostrołęki i powiatu skontrolowali 144 pojazdy ujawniając 154 wykroczenia. Aż 129 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym jednen kierujących, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Szybkiemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące.

Ponadto głównie z uwagi na zły stan techniczny pojazdów mundurowi z ostrołęckiej drogówki zatrzymali jeden dowóe rejstracyjny.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony