Aktualności

Niedozwolona dawka alkoholu a drugi dzień od spożywania - klasyczny przykład mieszkanki naszego powiatu

Data publikacji 15.04.2022

Wielokrotnie przypominaliśmy, że każdy organizm reaguje inaczej na spożyty alkohol. W dalszym ciągu u niektórych tkwi całkowite błędne przekonanie, że skoro wstałem rano, zjadłem śniadanie i dobrze się to mogę wsiąść za „kółko” pomimo tego, że wieczorem spożywałem alkohol. Ostatnim tego przykładem jest zdarzenie z dzisiejszego ranka. Kierująca vw pomimo zakończenia spożywania alkoholu wczoraj o godzinie 21 „ wydmuchała” w policyjny alkomat ponad promil alkoholu. Zatrzymano jej prawo jazdy.

Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień po spożywaniu alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu.  Niektóre organizmy potrzebują więcej czasu, aby alkohol „ wyparował”, czego dobitnym przykładem jest dzisiejsze zdarzenie.

Przed godzina 7 rano policjanci z ostrołęckiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. Wobec jego kierowcy było podejrzenie, że może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Za kierownicą siedziała  blisko 40 - letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego od której  było czuć alkohol.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że w jej organizmie znajduje się ponad promil alkoholu. Kobieta powiedziała, że wczoraj około godziny 21 zakończyła spożywanie alkoholu.

W związku z powyższym policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Niebawem 40 – latka będzie odpowiadała za swoje zachowanie przed sądem.

Pamiętajmy: to, że następnego dnia po spożyciu alkoholu dobrze się czujemy wcale nie oznacza, że możemy wsiąść za „kierownicę”.

Nie zapominajmy, że jazda pod „ wpływem” to najgorsza z decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony