Aktualności

Pijany bez prawa jazdy jechał Ursusem - dalszą jazdę udaremnili mu policjanci z Kadzidła

Data publikacji 14.04.2022

Policjanci z posterunku policji w Kadzidle zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego Ursus, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa zarówno dla samego siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Jednak to nie wszystkie „grzechy” 49 - latka. Zbliża się weekend - prosimy kierowców o odpowiedzialność i wyobraźnię ,,na drodze”.

Wczoraj policjanci z Kadzidła patrolowali teren tej gminy. W pewnym momencie ich uwagę przykuł kierowca ciągnika rolniczego, którego ,,styl” jazdy wskazywał na to, że jego kierowca może być pijany.

Funkcjonariusze podjęli interwencję, w wyniku której okazało się, że 49 – letni mieszkaniec naszego powiatu kierował ciągnikiem marki Ursus mając w swoim organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Jednak to nie wszystko.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna nie posiada w ogóle prawa jazdy. Mężczyzna w najbliższym czasie będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem.

Nigdy nie decydujmy się na tak nieodpowiedzialne zachowanie, jakim bez wątpienia jest jazda pod wpływem alkoholu.

Bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy, czy jest to auto, ciągnik, czy też rower takie zachowanie stwarza duże niebezpieczeństwo dla samych nieodpowiedzialnych kierowców, ale też innych niewinnych osób, którzy mają prawo ,,na drodze” czuć się bezpiecznie.

 

kom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony