Aktualności

Ostrołęccy policjanci wraz z uczniami uczyli dorosłych zasad na „ drodze”

Data publikacji 13.04.2022

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wspólnie z uczniami przeprowadzili dziś działania skierowane na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przy tej okazji przypominamy dorosłym, że dzieci i młodzież czerpią z nas przykład pełnymi garściami. Dlatego tak ważne jest, abyśmy my także swoim zachowaniem na co dzień dawali im dobry przykład. Dzięki temu nasze pociechy powielając nasze pozytywne zachowania będą bezpieczni.

Ostrołęccy policjanci szukają nowych sposobów, aby dotrzeć z działaniami profilaktycznymi do jak największej ilości uczestników ruchu drogowego. Szczególnie ważną rolę w tej materii spełniają policjanci z ostrołęckiego Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, którzy każdego roku przeprowadzają kilkaset spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą. Działania te często są także skierowane do samych dorosłych.

Dziś na ulicach Ostrołęki można było spotkać wyjątkowy patrol. Policjantom podczas służby towarzyszyły dzieci ze szkoły podstawowej nr 5 w Ostrołęce. Na ul. Hallera patrol policjantów z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii sprawdzał, czy kierowcy, rowerzyści i piesi przestrzegają obowiązujących przepisów dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Sprawdzano, m.in. , czy kierowcy mają zapięte pasy, czy włączają światła, czy posiadają obowiązkowe wyposażenie pojazdów oraz, czy prawidłowo zachowają się w rejonie  przejścia dla pieszych.

Ponadto kontrolowano, czy rowerzyści poruszają się prawidłowo, a piesi nie patrzą w telefon przechodząc przez przejście. Niestety okazało się, że niestety nie wszyscy przestrzegają obowiązujących przepisów.

Kierowcy, piesi i rowerzyści, których zachowanie było prawidłowe otrzymywali od dzieci wielkanocne pisanki, co najważniejsze wykonane przez nich samodzielnie. Natomiast uczestnicy ruchu drogowego, którzy się dziś „ zagapili” otrzymywali od dzieci wykonane przez nie czarne baranki - jako ostrzeżenie. Co najważniejsze  osoby, które dostały czarne baranki obiecywały poprawę.

Wszyscy kontrolowani zgodnie twierdzili, że warto organizować tego typu akcje, gdyż to co mówią najmłodsi na pewno zapadnie im głęboko w pamięć. Dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce za współpracę podczas licznych akcji profilaktycznych.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony