Aktualności

Wypadek drogowy rowerzysty z tragicznym skutkiem

Data publikacji 11.05.2017

Do śmiertelnego wypadku rowerzysty doszło wczoraj na terenie gminy Lelis. Mieszkaniec naszego powiatu prawdopodobnie stracił panowanie nad jednośladem i nieszczęśliwie upadając uderzył głową o drogę asfaltową, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Do wypadku doszło wczoraj w miejscowości Łęg Starościński. Według wstępnych ustaleń dwóch rowerzystów podróżowało jeden za drugim od strony Łęgu Starościńskiego –Walery w kierunku trasy Ostrołęka – Kurpiewskie.

 Jako pierwszy jechał 41 – letni mieszkaniec naszego powiatu, za nim poruszał się 73 - letni mężczyzna, także mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. W pewnej chwili 41 – latek stracił panowanie nad rowerem, przewrócił się na jezdnię uderzając głową o asfalt. Niestety mężczyzna zginął na miejscu.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury wykonali szereg czynności procesowych mających na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo - śledczego.

Zbliża się sezon rowerowy, w związku z tym apelujemy do osób dorosłych, ale tez i dzieci o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy jednośladami.

Upadek i uderzenie w głowę nawet przy niewielkiej wysokości, jak pokazuje powyższe zdarzenie może mieć tragiczne konsekwencję.

Korzystajmy z kasków ochronnych i rozmawiajmy z naszymi dziećmi o zakładaniu takich elementów dla naszego i ich  bezpieczeństwa.

 


mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony