Aktualności

Skradziona w Ostrołęce - odzyskana na terenie powiatu ciechanowskiego, natomiast sprawca zatrzymany na terenie Warszawy. Skuteczne działania ostrołęckich kryminalnych

Data publikacji 04.04.2022

Bardzo dobrze zorganizowane działania policjantów z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego pozwoliły na odzyskanie zagęszczarki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Maszyna została skradziona z terenu budowy jednej z ostrołęckich ulic. Do sprawy zatrzymano 28 - letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego. Usłyszał on już w tej sprawie zarzut i przyznał się do jego popełnienia.

15 marca bieżącego roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży zagęszczarki. Maszyna znajdowała się w zamkniętym kontenerze w rejonie budowy jednej z ostrołęckich ulic. Właściciel oszacował jej wartość na ponad 30 tysięcy złotych.

W sprawę włączyli się ostrołęccy kryminalni, ich działania pozwoliły na ustalenie osoby podejrzewanej o popełnienie tej kradzieży. Kryminalni ustalili również, że wytypowany mężczyzna aktualnie przebywa na terenie Warszawy i to właśnie tam 31 marca bieżącego roku została przeprowadzona przez ostrołęckich policjantów akcja jego zatrzymania.

Dalsze policyjne czynności koncentrowały się na odzyskaniu skradzionego mienia. Jeszcze tego samego dnia kryminalni odzyskali skradzioną zagęszczarkę, znajdowała się ona na terenie powiatu ciechanowskiego. 28 - latek został przewieziony do Ostrołęki i osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego kradzieży w włamaniem, do którego się przyznał.

Odnaleziona przez policjantów maszyna została już przekazana zadowolonemu z jej odzyskania właścicielowi.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Tomasz Żerańska
KMP Ostrołęka

 

 

Powrót na górę strony