Aktualności

Policjanci z Ostrołęki przechwycili kilkaset działek amfetaminy

Data publikacji 29.03.2022

Zabezpieczonych ponad 600 porcji handlowych amfetaminy - to wynik ostatnich działań policjantów z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego skierowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Do sprawy zatrzymano młodego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. W jego miejscu zamieszkania zabezpieczono także małą wagę elektroniczną mogącą służyć do porcjowania narkotyków. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

 

Ostrołęccy policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa na terenie naszego miasta i powiatu oraz analizują wszelkie sygnały dotyczące przestępczości narkotykowej. Każdego dnia funkcjonariusze zwalczają przestępczość narkotykową. Codzienna praca ostrołęckich funkcjonariuszy pozwala na sukcesywne eliminowanie „dilerów”. To dzięki pracy oraz dobremu rozpoznaniu policjantów osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder trafiają przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

Ostatnie tego rodzaju działanie miało miejsce 24 marca bieżącego roku. Tym razem policyjna akcja skierowana na zwalczanie przestępczości narkotykowej została przeprowadzona przez policjantów z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego.

Około godziny 20 na terenie naszego powiatu policjanci podjęli czynności wobec młodego mężczyzny, który mógł posiadać przy sobie narkotyki. W wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania zostało zabezpieczonych ponad 600 porcji handlowych substancji, która po jej wstępnym zbadaniu okazał się być amfetaminą. Ponadto zabezpieczono także małą wagę elektroniczną mogącą służyć do porcjowania narkotyków. 24 - został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna został doprowadzony przed oblicze sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony