Aktualności

Wyładował swoje nerwy niszcząc witrynę sklepową - po kilkunastu minutach został zatrzymany

Data publikacji 28.03.2022

Szybkie działanie podjęte przez policjantów z posterunku policji w Baranowie pozwoliło na zatrzymanie sprawcy zniszczenia sklepowej witryny o wartości 1000 złotych. Sprawca chcąc dać upust swoim emocjom wyrwał z betonowego kosza na śmieci wkład i rzucił nim w szybę.

W niedzielę kilkanaście minut po północy dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o zniszczeniu mienia sklepowej witryny w Kadzidle. Na miejsce skierowano będących w tym momencie najbliżej policjantów z Baranowa, którzy po potwierdzeniu zgłoszenia rozpoczęli szukanie sprawcy tego przestępstwa.

Ich działania szybko przyniosły oczekiwany efekt. Odpowiadający rysopisowi sprawcy mężczyzna został po niespełna 20 minutach zatrzymany, okazał się nim 18 - letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Twierdził, że zniszczył witrynę rzucając w nią wkładem od kosza ponieważ się zdenerwował.

Znajdował się on pod wpływem alkoholu. Alkomat wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Osadzono go w policyjnym areszcie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego zniszczenia mienia do którego się przyznał.

Niebawem odpowie on za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony