Aktualności

Kierowco, zwolnij! – ,,szybki" kierowca stracił prawo jazdy w Damiętach

Data publikacji 23.03.2022

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Aby przeciwdziałać niewłaściwym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego policjanci z ostrołęckiej drogówki, każdego dnia przy pomocy ręcznych mierników prędkości, kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy.

Patrole te pojawiają się przede wszystkim w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do ich wytypowania brane są pod uwagę wszystkie uzyskane informacje, również te z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów i znaków drogowych, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

W miniony poniedziałek policjanci ostrołęckiej drogówki wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED przerwali szybką i niebezpieczną jazdę kierującemu dostawczym autem. Mężczyzna poruszał się  fordem transitem przez obszar zabudowany w Damiętach z prędkością ponad dwukrotnie większą niż jest to dozwolone tj 108km/h. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony