Aktualności

Podsumowanie tygodniowych działań policjantów z Mazowieckiej Grupy SPEED

Data publikacji 21.03.2022

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Podczas tygodniowych działań policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego skontrolowali 141 pojazdów, z których kierowcy pomimo trudnych warunków atmosferycznych popełnili 162 wykroczenia w ruchu drogowym.

Aż 125 z nich polegało na  przekroczeniu dozwolonej prędkość. Za rażące przekroczenie prędkości dwóch kierowców musiało  ''pożegnać się" na 3 miesiące z prawem jazdy. Ponadto z uwagi na zły stan techniczny zatrzymano także trzy dowody rejstracyjne.

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony