Aktualności

Zaczyna się weekend - przypominamy, że w holu ostrołęckiej komendy szybko i anonimowo możemy zbadać swoją trzeźwość - nie ryzykujmy życia swojego i innych!

Data publikacji 11.03.2022

Przed nami weekend, zróbmy wszystko, aby odbył się on w sposób bezpieczny. Dlatego przypominamy, że w holu głównym ostrołęckiej komendy znajduje się alkomat, dzięki któremu sami całkowicie anonimowo możemy zbadać swoją trzeźwość. Urządzenie jest dostępne dla mieszkańców 24 godziny na dobę. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest PRZESTĘPSTWEM, które jest zagrożone kara do 2 lat więzienia.

Od czasu zamontowania urządzenia skorzystało z niego już kilka tysięcy odpowiedzialnych kierowców, najwięcej osób korzysta z alkomatu w czasie weekendu. Pamiętajmy, że nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu.

Dlatego zachęcamy do korzystania z nowego urządzenia, aby mieć stuprocentową pewność, że możemy prowadzić pojazd. Dzięki takiej odpowiedzialnej postawie my, członkowie naszych rodzin oraz inni użytkownicy dróg będziemy bezpieczni.

Pamiętajmy, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu.

kom. Tomasz Żerański

 
Powrót na górę strony