Aktualności

Dzień Kobiet z ostrołęcką policją - były kwiaty, słodycze, upominki i oczywiście dużo uśmiechu

Data publikacji 08.03.2022

Dzisiaj w Dniu Święta Kobiet policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Prewencji prowadzą działania prewencyjne promujące bezpieczeństwo wśród kobiet. W tym wyjątkowym Dniu ostrołęccy policjanci kontrolowanym Paniom wręczali kwiaty oraz składali życzenia. W imieniu kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce Komendant ostrołęckich policjantów mł. insp. Mirosław Olszewski życzy wszystkim Paniom, samych dobrych chwil, uśmiechu na co dzień oraz spełnienia planów i marzeń. Sądząc po uśmiechu kontrolowanych Pań akcja profilaktyczna spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony naszych mieszkanek.

Dziś w kilku miejscach Ostrołęki funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego oraz prewencji prowadzili działania promujące bezpieczeństwo wśród kobiet, a w szczególności wśród Pań, które poruszały się dzisiaj po ulicach naszego miasta i powiatu samochodami, a także pieszo.

Paniom podczas kontroli z okazji przypadającego Święta oraz docenienia przestrzegania obowiązujących przepisów  policjanci wręczali kwiaty, laurki promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz słodycze. Funkcjonariusze przekazywali również elementy odblaskowe i wskazówki dotyczące bezpiecznej jazdy.

W działania zaangażował się także Prezydent Miasta Ostrołęka Pan Łukasz Kulik, który ufundował dla Pań gadżety z logo miasta promujące też bezpieczne poruszanie się na drodze.

Podczas jednej z  kontroli mundurowi składali życzenia więcej niż tylko kierującej, ponieważ Pani okazała się być przyszłą mamą.

"Dzień Kobiet" to okazja, aby docenić panie za przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Statystyki wyraźnie pokazują, że to właśnie ,,płeć piękna” bardziej stosuje się do przepisów drogowych, jeździ  ostrożnie, a także nie "zapomina" o zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

Wszystkie Panie zatrzymane dziś do kontroli promieniowały pięknym uśmiechem.

Życzymy wszystkim Paniom BEZPIECZNEJ JAZDY!

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony