Aktualności

Podsumowanie tygodniowych działań policjantów z Mazowieckiej Grupy SPEED

Data publikacji 07.03.2022

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Podczas tygodniowych działań policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy znajdują się w strukturach Mazowieckiej Grupy SPEED na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego skontrolowali 121 pojazdów, z których kierowcy pomimo trudnych warunków atmosferycznych popełnili 125 wykroczeń w ruchu drogowym.

117 z nich polegało na  przekroczeniu dozwolonej prędkość. Za rażące przekroczenie prędkości jeden kierowca musiał  ''pożegnać się" na 3 miesiące z prawem jazdy. Ponadto z uwagi na zły stan techniczny zatrzymano także sześć dowódów rejstracyjnych.

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony