Aktualności

Wjechała na czerwonym świetle - kierowca drugiego auta był pijany. Zdarzenie drogowe w centrum Ostrołęki

Data publikacji 22.02.2022

Kobieta w zaawansowanej ciąży trafiła do szpitala w wyniku zdarzenia drogowego dwóch „osobówek”, które miało miejsce wczoraj wieczorem w centrum Ostrołęki. Obydwoje kierowcy twierdzili, że podczas wjazdu na skrzyżowanie mieli zielone światło. Policjanci ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia. Niestety obydwoje z kierowców nie są bez „winy”.

Wczoraj około godziny 18:15 dyżurny ostrołęckiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Dobrzańskiego, w którym udział brały dwa pojazdy osobowe seat i vw. Po chwili na miejscu byli już policjanci z ostrołęckiej drogówki. Kierowcy pojazdów biorących udział w zdarzeniu obydwoje twierdzili, że na skrzyżowanie wjechali na zielonym świetle. W związku z powyższym funkcjonariusze sprawdzili zapis monitoringu, który jasno wskazał sprawcę tego zdarzenia.

Jak ustalono kierująca vw 40 - letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego jadąc ul. 11 Listopada wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle doprowadzając do zdarzenia z seatem, który wyjeżdżał z ul. Dobrzańskiego. Niestety sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący seatem 37 – letni ostrołęczanin znajduje się w stanie nietrzeźwości. Alkomat wykazał w jego organizmie 0,7 promila alkoholu, kierująca vw była trzeźwa. Z uwagi na fakt, iż była w zaawansowanej ciąży została przewieziona do szpitala, 18 - letni pasażer, który z nią podróżował nie doznał obrażeń.

W trakcie prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia pasażer seata utrudniał policjantom wykonywanie czynności służbowych, ponadto swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Czuć było od niego alkohol, poza tym mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi. 40 - letni mieszkaniec Ostrołęki nie reagował na polecenia mundurowych do zachowania zgodnego z prawem. W związku z powyższym użyto wobec niego środków przymusu bezpośredniego, ostatecznie został on doprowadzony do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia.  

Kierującemu seatem za jazdę w stanie nietrzeźwości zostały zatrzymane prawo jazdy.

Apelujemy o szczególną rozwagę i duże skupienie na drodze. Pamiętajmy, że wsiadanie za tzw. kółko pod wpływem alkoholu, to jedna z najgorszych decyzji jaką możemy podjąć. Chwila naszej bezmyślności może kosztować czyjeś ŻYCIE!

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony