Aktualności

Korzystanie z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez jezdnię, to niebezpieczne zachowanie - pamiętajmy o tym

Data publikacji 02.02.2022

Ostrołęcka policja przypomina pieszym - w trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy czy torowisko obowiązuje zakaz korzystania z telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych, które mogłyby rozpraszać uwagę. Zgodnie z nowym taryfikatorem jest to wykroczenie, za którego popełnienie policjant może nałożyć na pieszego mandat karny w wysokości 300 zł. Jednak nie o mandat tu chodzi, ale o bezpieczeństwo samych pieszych, jak i kierowców.

Pamiętajmy! Pieszy, wchodząc na przejście dla pieszych, musi obserwować otoczenie i reagować na potencjalne zagrożenia ze strony kierujących pojazdami.

Według wprowadzonego od początku roku nowego taryfikatora mandat za korzystanie z telefonu komórkowego lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych wynosi 300 złotych.

Szanujmy życie nasze i innych uczestników ruchu drogowego i przestrzegajmy przepisy ruchu drogowego bez względu na to, czy jesteśmy pieszymi, czy kierowcami.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony