Aktualności

PIJANA PRZEKROCZYŁA PRĘDKOŚĆ, NIE MIAŁA PRAWA JAZDY I PRZEWOZIŁA KILKULETNIE DZIECKO – NA SZCZĘŚCIE W POBLIŻU BYLI POLICJANCI, KTÓRZY UDAREMNILI JEJ DALSZĄ NIEBEZPIECZNĄ JAZDĘ

Data publikacji 28.01.2022

Szczytem bezmyślności wykazała się mieszkanka powiatu ostrołęckiego, która wczoraj została zatrzymana przez patrol z ostrołęckiej drogówki, wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED. Nieodpowiedzialna kobieta będąc dużym wpływem alkoholu przekroczyła prędkość. Alkomat wykazał w jej organizmie prawie dwa promile alkoholu! Niestety, to nie wszystkie jej „grzechy”. Sprawdzenie jej w policyjnej bazie danych wykazało, że nie posiada ona prawa jazdy, gdyż te zostało jej zatrzymane właśnie za jazdę pod „ wpływem”. Niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Wczoraj popołudniu jeden z patroli ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego, który wchodzi w skład Mazowieckiej Grupy SPEED dbał o bezpieczeństwo na drodze na terenie gm. Lelis. W pewnym momencie mundurowi zauważyli szybko jadącego opla. Pomiar prędkości wykazał, że pojazd porusza się o 18 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy.

W związku z powyższym zatrzymano auto do kontroli. Kierującą nim okazała się 31 – letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego, przewoziła ona także kilkuletniego pasażera. Od kobiety czuć było alkohol, badanie trzeźwości wykazało w jej organizmie blisko 2 promile.

Jednak to nie wszystko, 31 - latka w ogóle nie powinna „pojawić” się na drodze w roli kierowcy, ponieważ nie posiadała prawa jazdy. Sprawdzenie jej osoby w policyjnym systemie wykazało, że dokument uprawniający do kierowania pojazdami został jej zatrzymany właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Dziecko zostało przekazane pod opiekę członkowi rodziny, natomiast nieodpowiedzialną kierującą niebawem czekają surowe konsekwencję karne i finansowe.

Pamiętajmy, że wsiadanie za tzw. kółko pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających, to jedna z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Jedną chwilą możemy stać się powodem ogromnej tragedii zupełnie niewinnych osób.

 kom. Tomasz Żerański
Oficer Prasowy
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony