Aktualności

E - lekcje z ostrołęckimi policjantami na temat bezpieczeństwa

Data publikacji 25.01.2022

Ostrołęccy policjanci systematycznie prowadzą akcje edukacyjną na temat bezpieczeństwa wśród uczniów i przedszkolaków. Z uwagi na pandemię tego rodzaju bezpośrednie spotkania są ograniczone, mimo to funkcjonariusze znaleźli sposób, aby rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Z uwagi na czas ostatnie takie spotkania poświęcone są bezpieczeństwu podczas zimowych ferii.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce każdego roku przeprowadzają kilkaset spotkań z dziećmi i młodzieżą poświęconych szeroko pojętemu ich bezpieczeństwu. Poruszane tematy dotyczą, m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, cyberprzemocy, odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz właściwego zachowania podczas kontaktów z osobami obcymi.

Jednak z uwagi na porę ostatnie tego spotkania dotyczą bezpieczeństwa podczas zbilżających się ferii. Tylko dziś tego rodzaju spotkania zostały przeprowadzone przez policjantów z ostrołęckiego wydziału prewencji w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Ostrołęce oraz Szkole Podstawowej nr 5. Z uwagi na trwającą pandemię spotkania odbyły w formie zdalnej.

Podczas E - lekcji dzieci miały okazję przypomnienia sobie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w trakcie zimowego wypoczynku. Dowiedziały się między innymi jak bezpiecznie spędzać wolny czas, jak zachowywać się w kontakcie z nieznajomymi, jak unikać zagrożeń w Internecie. Rozmawiano także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i właściwym wezwaniu pomocy przez telefon w sytuacjach zagrożenia, przypomniano także numery alarmowe oraz jakie informacje powinny być zawarte w zgłoszeniu.

W ramach nauki związanej z szeroko pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym przypomniano zasady związane z  bezpiecznym poruszania się po drodze. Dzieci demonstrowały, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, mówiły czego nie wolno robić blisko ulicy i jak należy się ubrać by być widocznym.

Nie zapomniano także wspomnieć o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw, dotyczącego w tym m.in. niebezpieczeństwa wynikającego z wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Dalsze spotkania już wkrótce. A wszystko po to, aby nasze pociechy w trakcie zimowego wypoczynku były bezpieczne.

Dalsze tego typu spotkania już wkrótce.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony