Aktualności

ŻYCZENIA OD OSTROŁĘCKICH POLICJANTÓW NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA, A TAKŻE "GARŚĆ" INFORMACJI O TYM, JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ

Data publikacji 21.01.2022

Z okazji Dnia Babci i Dziadka policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pragną złożyć serdeczne życzenia wszystkim tym, którzy wkroczyli w Złotą Jesień życia. Życzymy długich lat w dobrym zdrowiu, dalszej aktywności życiowej, zarówno tej w gronie rodzinnym jak i społecznym oraz wielu radosnych i przede wszystkim BEZPIECZNYCH chwil. Korzystając z tego wyjątkowego dla każdej Babci i Dziadka dnia w trosce o bezpieczeństwo naszych seniorów poniżej przedstawiamy informację, w jaki sposób uchronić się przed działaniem oszustów.

W imieniu wszystkich, nie tylko policyjnych, wnuczek i wnuczków pragniemy złożyć Wam drodzy seniorzy najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta! Przede wszystkim dużo zdrowia, które szczególnie, w tych wciąż trudnych i niepewnych czasach, powinno być dla każdego z Nas bezapelacyjnie, bezcenne i najważniejsze. 

Jednakże obok życzeń pragniemy przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.  Apelujemy o zwrócenie uwagi na oszustów chcących zakłócić Wasze święto, którzy podszywając się pod wnuczków, będą próbować wyłudzić pieniądze. Oszuści wykorzystują każdą nadarzającą się okazję i dostosowują swoje działania do aktualnie panujących wydarzeń, jakimi w tym przypadku jest Wasze święto. Każdą podejrzaną sytuację należy od razu zgłosić na Policję, wybierając numer alarmowy 112.

Pamiętajmy, że oszuści na tzw. wnuczka cały czas modyfikują swoje metody działania podając się w trakcie rozmowy telefonicznej np. za policjanta, funkcjonariusza służb mundurowych, bądź siostrzeńca.

Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY też nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Zachowajmy szczególną ostrożność i za każdym razem powiadamiajmy policję o otrzymaniu takiego telefonu.

PAMIĘTAJMY,  ŻE PRAWDZIWY POLICJANT, CZY TEŻ FUNKCJONARIUSZ INNYCH SŁUŻB NIE BĘDZIE ŻĄDAŁ OD NAS PRZEKAZANIA JAKICHKOLWIEK PIENIĘDZY.JEŻELI TO ROBI, TO ZNAK, ŻE MAMY DO CZYNIENIA Z OSZUSTEM I PO ROZŁĄCZENIU SIĘ POWINIŚMY POINFORMOWAĆ PRAWDZIWYCH POLICJANTÓW.

ODDZWNIAJĄC DO NASZEJ WNUCZKI, BĄDŹ WNUCZKA WYBIERAJMY NUMER, KTÓRY MAMY ZAPISANY DO NICH OD LAT, A NIE TEN, KTÓRY PODAJE NAM OBCA OSOBA!

Korzystając z okazji apelujemy do naszych mieszkańców, aby rozmawiali z Babciami i Dziadkami na temat wspomnianych zagrożeń. Podczas rozmowy ustalili z nim sposób postępowania w takich sytuacjach.

 

Drodzy Seniorzy, z okazji Dnia Babci i Dziadka pragniemy Wam złożyć serdeczne życzenia, długich lat w dobrym zdrowiu, dalszej aktywności życiowej zarówno tej w gronie rodzinnym  jaki  i społecznym oraz  wielu radosnych i bezpiecznych chwil.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

 

Powrót na górę strony