Aktualności

,,Łowcy” rowerów zatrzymani przez policjantów z Ostrołęki

Data publikacji 28.04.2017

Szeroko zakrojone działania ostrołęckich ,, kryminalnych” pozwoliły na zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże rowerów, okazali się oni mieszkańcami powiatu warszawskiego zachodniego. Mężczyźni jeździli ,,dostawczakiem” po terenie naszego miasta oraz powiatu i dokonywali kradzieży. Policjanci odzyskali także rowery o łącznej wartości 4000 złotych, zostaną one przekazane właścicielom. Mężczyźni wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży i przyznali się do ich popełnienia.

Na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zostali powiadomieni o kradzieży dwóch rowerów. Skradzione rowery zostały oszacowane przez swoich właścicieli na łączna kwotę 4000 złotych.

Pierwszy jednoślad został skradziony około godziny 17:00 na początku marca spod jednego ze sklepów na terenie gm. Rzekuń. Właściciel jednośladu jego wartość oszacował na kwotę 2000 złotych.

Do kolejnej kradzieży doszło  w połowie kwietnia bieżącego roku  w ścisłym centrum Ostrołęki.   Rower został skradziony spod jednego z lokali gastronomicznych przy ul. Gorbatowa, jego właściciel w ostatniej chwili zauważył moment kradzieży, lecz było już za późno na  jej udaremnienie. On również wycenił swój rower na kwotę 2000 złotych.

Bezzwłocznie po otrzymanych zgłoszeniach w sprawę włączyli się policjanci z wydziału kryminalnego ostrołęckiej komendy. Komunikat dotyczący właściwego zabezpieczenia jednośladów trafił także do lokalnych mediów.

Po rozmowach   ze zgłaszającymi policjanci wydzaiłu kryminaklnego ustalili szczegóły kradzieży i rozpoczęli działania operacyjne, krok po kroku sprawdzali wszystkie informacje, które mogły się przyczynić do zatrzymania sprawców. Każda nowa informacja była przez policjantów dokładnie sprawdzana.

Już pierwsze ustalenia wskazywały na to, że sprawcy nie są mieszkańcami naszego powiatu. Dalsze żmudne czynności pozwoliły na ustalenie, że po kradzieży sprawca szybko oddalał się w kierunku zaparkowanego kilkaset metrów dalej samochodu dostawczego, tam rower był chowany do środka, a sprawcy odjeżdżali z miejsca zdarzenia.

Intensywne działania policjantów przyniosły oczekiwany rezultat, sprawcy tych kradzieży zostali wytypowani i w miniony poniedziałek i wtorek zostali oni zatrzymani przez ostrołęckich ,, kryminalnych” na terenie powiatu warszawskiego zachodniego.

Dwóch zatrzymanych mężczyzn w wieku 36 i 26 lat zostało przewiezionych do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i osadzonych w policyjnym areszcie.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, obydwaj przyznali się do ich popełnienia. Zgodnie z art. 278 § 1 kodeksu karnego mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Rowery bezpośrednio po wykonanych czynnościach zostaną przekazane właścicielom.

Obydwa rowery nie były w żaden sposób zabezpieczone. W związku z tym jeszcze raz apelujemy do Państwa o właściwe zabezpieczanie swoich jednośladów.

Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas, jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby. Zabezpieczenia należy zapinać nawet kiedy nasz jednoślad pozostawiamy na chwilę np. przed sklepem. Bardzo często przestępcy wykorzystują właśnie takie ,,okazję”.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony