Aktualności

ODSTĘP, ODSTĘP I JESZCZE RAZ ODSTĘP - POLICYJNY APEL ( trzy zdarzenia w niespełna dwie godziny)

Data publikacji 20.01.2022

Tylko dziś w ciągu niespełna dwóch godzin na naszym terenie policjanci odnotowali trzy zdarzenia, których przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów! Dlatego zwracamy się z apelem do kierowców o zwiększenie odległości między pojazdami i zmniejszenie prędkości. Takie zachowanie z pewnością pomoże nam uniknąć tego rodzaju zdarzeń.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce dziś rano w Kadzidle. O godzinie 7:30 kierujący fiatem 80 - letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego w stronę Myszyńca uderzył w tył seata, którym kierował 53 - letni także mieszkaniec naszego powiatu. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń, a uszkodzenia w pojazdach okazały się niewielkie.

Kilkadziesiąt minut później dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał kolejne zgłoszenie dot. zdarzenia drogowego w Żabinie. Według wstępnych ustaleń policjantów z posterunku policji w Goworowie kierująca osobówką 35-letnia mieszkanka powiatu wyszkowskiego jadąc od strony Goworowa w kierunku Ostrołęki nie zachowała bezpiecznego odstępu od aut znajdujących się przed nią. Jeden z pojazdów skręcał w lewo, kolejne zatrzymały się tuz za nim. Kierująca chcąc uniknąć zderzenia zjechała na pobocze, straciła panowanie nad pojazdem i wpadła na przydrożne drzewo. Oprócz niej w pojeździe znajdował się młody pasażer. Szczęśliwie, ani kierująca, ani jej pasażer nie doznali poważniejszych obrażeń. Sprawczyni zdarzenia została ukarana mandatem w wysokości 1 200 złotych, a do jej konta przypisano 6 punktów karnych. Badanie alkomatem wykazało, że była trzeźwa.

Około godziny 9 do podobnego zdarzenia doszło w Ostrołęce na ul. Padlewskiego. W tym przypadku  kierująca suzuki 58 – letnia mieszkanka naszego powiatu jadąc od Białobieli w kierunku Ostrołęki straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym audi. Zarówno ona, jak i 46 – letni kierowca audi byli trzeźwi, na szczęście żadne z nich nie doznało poważnych obrażeń ciała.

Prawdopodobną przyczyną wszystkich tych zdarzeń było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów. Dlatego zwracamy się z apelem do kierowców o zwiększenie odległości między pojazdami i zmniejszenie prędkości. Takie zachowanie z pewnością pomoże nam uniknąć tego rodzaju zdarzeń.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony