Aktualności

Ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość – będący w pobliżu byli policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED przerwali niebezpieczną jazdę

Data publikacji 17.01.2022

Niestety nie wszyscy wzięli sobie do „serca” zmiany dotyczące przepisów, które zostały zapisane w obowiązującym taryfikatorze. Jednym z nim jest mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który poruszając się w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczył dozwolona prędkość. Szybki kierowca otrzymał mandat w wysokości…

Chyba już wszyscy kierowcy zdążyli się zapoznać z obowiązującym od 1 stycznia bieżącego roku nowym taryfikatorem. Niestety pomimo tego niektórzy w dalszym ciągu nie przestrzegają obowiązujących przepisów dotyczący prędkości.

W miniony piątek policjanci z ostrołęckiego ruchu drogowego, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED dbali o bezpieczeństwo na terenie gm. Lelis. Patrolując teren zabudowany zauważyli oni w pewnym momencie szybką jadący pojazd chrysler. Sprawdzenie jego prędkości wykazało, że porusza się on ponad dwa razy szybciej niż pozwalają na to przepisy. Kierowca przy ograniczeniu do 50 poruszał się z prędkością 113km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano mu prawo jazdy na 3 miesiące, ponadto został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 10 punktów karnych. Mężczyzna przyznał, że był świadomy zmiany taryfikatora mandatów.

Jeszcze raz apelujemy o przestrzeganie limitów prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Szanujmy także zdobyty czasami z ogromnym trudem blankiet prawa jazdy. Co najważniejsze, takie zachowanie na drodze zapewni nam bezpieczeństwo.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony