Aktualności

Zbyt szybcy kierowcy odpowiedzieli zgodnie z wprowadzonym nowym taryfikatorem - apelujemy o ostrożność

Data publikacji 03.01.2022

Już kilka godzin po przywitaniu Nowego Roku niektórzy kierowcy pomimo obowiązywania nowego taryfikatora przekroczyli prędkości ponad dwukrotnie. Pierwszy z nich przekroczył ją, aż o 71 km/h, drugi natomiast w centrum Ostrołęki, w rejonie przejść dla pieszych przy ograniczeniu prędkości do 50 jechał 116 km/h. Obydwaj byli świadomi obowiązywania nowych przepisów w tym zakresie. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a każdy z nas chcę na niej czuć się bezpiecznie. Lekceważenie przepisów ruchu drogowego może być przyczyną tragedii. Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

O tym, że każdy z nas na drodze chcę być bezpieczny najlepiej świadczy fakt, że wielokrotnie sami mieszkańcy telefonicznie zgłaszali o kierowcach, którzy swoim zachowaniem powodowali zagrożenie na drodze poprzez, m.in. szybką jazdę, bądź wyprzedzaniu na skrzyżowaniach, zakrętach, lub wzniesieniach. Policjanci z ostrołęckiej drogówki interweniowali w każdym takim przypadku.

Długo przed przywitaniem Nowego Roku w komunikatach prasowych policjanci prowadzili akcję informacyjną dotyczącą wprowadzenia nowego taryfikatora mandatów.

Niestety pomimo tego już kilka godzin po rozpoczęciu Nowego Roku policjanci z Ostrołęki, którzy wchodzą w skąd Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymali pierwszego z kierowców, który postanowił zlekceważyć przepisy dotyczące prędkości.

Pierwszy z „szybkich” kierowców został zatrzymany około godziny 10 w m. Perzanowo, 44 – letni kierowca przekroczył w obszarze zabudowanym prędkość aż o 71 km/h.

Drugi kierowca, który zbyt mocno nacisnął pedał gazu został zatrzymany w Ostrołęce na ul. Traugutta. W tym przypadku 23 - letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego pomiędzy kilkoma przejściami dla pieszych w obszarze zabudowanym poruszał się seatem aż 116 km/h.

Obydwaj kierowcy za tak rażące wykroczenia stracili na okres 3 miesięcy prawa jazdy. Pierwszy z nich został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, drugi natomiast 2000 złotych.

Ponadto do ich kont kierowcy zostało dopisanych po 10 punktów karnych. Obydwaj w rozmowach z policjantami przyznali, że wiedzieli o zmianach taryfikatora.

Apelujemy do kierowców o odpowiedzialną jazdę i stosowanie się do obowiązujących limitów prędkości. Pamiętajmy, że najlepszym sposobem na uniknięcie mandatów jest jazda zgodna z przepisami. Zapewni ona nam nie tylko uniknięcie grzywny, ale przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony