Aktualności

Policyjna obława za kierowcą, który po spowodowaniu kolizji uciekł z miejsca zakończona sukcesem

Data publikacji 30.12.2021

Determinacja policjantów z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego pozwoliła na zatrzymanie kierowcy, który wczoraj doprowadził do zderzenia z trzema pojazdami, po czym uciekł. Bezmyślny mężczyzna miał kłopoty z utrzymaniem równowagi i komunikacją, czuć było od niego alkohol. Jednak to nie wszystko. Sprawdzenie jego osoby w policyjnej bazie danych wskazało, że posiada on dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niebawem odpowie on za swoje zachowanie przed sądem. Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie wsiadajmy za „ kierownicę” pod wpływem alkoholu oraz bez prawa jazdy.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wielokrotnie informowali, że w stosunku do drogowych bandytów nie przewidują taryfy ulgowej. Wczoraj mundurowi z ostrołęckiej drogówki udowodnili swoją skuteczność w tym zakresie.

Wczoraj dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie dotyczące zderzenia 4 pojazdów na ul. Stacha Konwy w Ostrołęce. Pod wskazany adres skierowano policjantów z ostrołęckiej drogówki.

Z relacji uczestników zdarzenia wynikało, że kierujący seatem alhambra w kolorze czerwonym, wyjeżdżając od miejscowości Łazy, nie ustąpił pierwszeństwa hyundaiowi, który jechał od strony Myszyńca. W wyniku tej sytuacji oprócz kolizji z hyundaiem doszło jeszcze do zderzenia z dwoma innymi pojazdami, które jechały od Ostrołęki marki Toyota i Kia. Natomiast po zdarzeniu sprawca uciekł.

W związku z powyższym działania mundurowych rozpoczęły się dwutorowo, jeden patrol obsługiwał kolizję, natomiast pozostałe włączyły się w poszukiwanie sprawcy tego zdarzenia.

Dyżurny przekazała rysopis mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał do wszystkich funkcjonariuszy pełniących w tym czasie służbę zarówno na terenie Ostrołęki, jak i powiatu.

Niedługo po zdarzeniu jeden z policyjnych patroli „drogówki” patrolując teren miasta zauważył poszukiwany pojazd, stał on w jednym z garaży, który miał otwarte drzwi. Za kierownicą siedział 58 - letni mieszkaniec Ostrołęki. Auto posiadało uszkodzenia wskazujące na udział w kolizji.

Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol, miał on także problemy z utrzymaniem równowagi oraz komunikacją. Nie posiadał on prawa jazdy, sprawdzenie jego osoby w policyjnym systemie wykazało, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych, który został wobec niego orzeczony właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Alkomat wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu metodą retrospekcji, która pozwala ustalić, czy w momencie kolizji znajdował się również pod wpływem alkoholu.

Dzięki zaangażowaniu ostrołęckich policjantów nieodpowiedzialny mężczyzna nie uniknie surowych konsekwencji karnych.

Zanim wsiądziemy po spożyciu alkoholu za kierownice pomyślmy jak zmieni się nasze życie, jeśli będziemy sprawcami wyżej opisywanych sytuacji. Czy wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu jest warte poniesionych później negatywnych konsekwencji, a być może spędzenia także wielu lat w więzieniu? Jak w przyszłości  będzie wyglądało życie nasze i naszej rodziny? Odpowiedź na postawione pytanie, czy warto? - jest chyba aż nadto oczywista.

Jedna chwila, w której podejmiemy złą decyzję będzie miała negatywny wpływ na całe nasze życie.  Jeśli wybieramy się ,,do znajomych” już wcześniej zaplanujmy sobie sposób powrotu do domu. Jeśli nie ma takiej możliwości, to często najlepszym wyjściem będzie spędzenie nocy u znajomych.

Pamiętajmy również, że na drugi dzień po ,,zakrapianej” kolacji nie zawsze możemy wsiąść do auta. Wiele osób pod wpływem alkoholu jest zatrzymywanych właśnie na drugi dzień po spożyciu alkoholu.

Złudne jest myślenie niestety pokutujące nadal wśród wielu kierowców w kolejnym dniu po spożyciu alkoholu ,,dobrze się czuje”, więc mogę jechać.  

Niektóre osoby nawet następnego dnia w godzinach popołudniowych mają w swoich organizmach dawkę alkoholu, która nie pozwala im na kierowanie pojazdem.

Przypominamy także, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 

 

 

Powrót na górę strony