Aktualności

Ostrołęccy policjanci pomogli osobie zagrożonej zamarznięciem - dziękujemy osobie postronnej za informacje

Data publikacji 24.12.2021

Wielokrotnie zwracaliśmy się z apelem dotyczącym właściwej reakcji w przypadku zauważenia osób zagrożonych wyziębieniem organizmu. Wczorajsza sytuacji udowadnia, że możemy liczyć na Państwa pomoc w każdej sytuacji - dziękujemy. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie, widząc osoby potrzebujące pomocy nie wahajmy się poinformować odpowiednich instytucji, bądź służb. Ostrołęccy policjanci każdej doby podczas pełnionej służby zwracają uwagę na osoby bezdomne oraz nietrzeźwe, które biorąc pod uwagę obecnie panujące warunki pogodowe, są najbardziej narażone na wychłodzenie.

Dziś około godziny 4 rano do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęła informacja o mężczyźnie narażonym na wychłodzenie organizmu - zgłoszenie przekazała osoba postronna.

Po chwili na miejscu byli już policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego, którzy potwierdzili zgłoszenie. Oprócz osoby zgłaszającej zastali zziębniętego mężczyznę, który potrzebował pomocy, dodał, że nie ma schronienia i dłużej nie wytrzyma przy temperaturze na zewnątrz.

W związku z powyższym policjanci zaopiekowali się mężczyzną w ciepłym radiowozie, zaproponowali mu ciepły napój. Następnie przekazali go odpowiedniej instytucji pomocowej.

Każdego dnia ostrołęccy policjanci podczas pełnionej służby zwracają uwagę na osoby bezdomne oraz nietrzeźwe, które biorąc pod uwagę obecnie panujące warunki pogodowe, są najbardziej narażone na wychłodzenie.

Musimy jednak pamiętać, że w dużej mierze to od naszej reakcji zależy los potrzebujących pomocy. Wystarczy wykonać połączenie na numer alarmowy 112 i powiadomić o miejscu przebywania osoby, której grozi wychłodzenie organizmu. Z każdym kolejnym dniem temperatury z pewnością będą notowały coraz niższe wartości. Zadbajmy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Nasza obojętność może doprowadzić do czyjejś śmierci!

Pamiętajmy, że jednym telefonem możemy uratować komuś ŻYCIE.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony